Blog

Podlasie wędliny i produkty regionalrne

Podlasie to bardzo ciekawy region Polski, który zachęca swoją naturalną i dziewiczą przyrodą. Odpoczywamy tam w otoczeniu zielonych lasów, jezior i zalewów Wybierając się tam na urlop, nie można pominąć wizyty w parkach narodowych, których w tym rejonie są 4 oraz jedną z największych atrakcji – Puszczę Białowieską. Te miejsca pozwalają na prawdziwe oderwanie się od codzienności i pwłne obcowanie z naturą. Jest szeroka oferta spędzenia urlopu aktywnie: od wędrówek, przez wycieczki rowerowe, przejażdżki konne aż po spływy kajakowe w urokliwym otoczeniu.

Warto zobaczyć

Podlasie bogate jest w przepiękną i nienaruszoną architekturę. Znajduje się wiele zabytkowych kościołów, cerkwi czy pałaców. Jest to kraina niemal historyczna. Najbardziej znany jest szlak zwany Krainą Otwartych Okiennic. Wiedzie on przez wsie Podlasia. Charakteryzuje się niezwykłą architekturą. Budynki posiadają bardzo bogate zdobienia zewnętrzne, a drewniane kościoły, cerkwie, kapliczki przydrożne zachwycają. Domy oraz całe zagrody zachowały swój dawny wygląd i dają poczucie, jakby cofnęło się w czasie.

Produkty regionalne

W zielonym regionie Podlasia poszukujemy spokoju i wyciszenia, ale także i wyrobów regionalnych. Ludzie coraz częściej szukają domowych wyrobów. Coraz bardziej popularne stają się wędliny domowe, uznawane za najzdrowsze i najsmaczniejsze. Każdy region w Polsce ma swoje wyroby, których wytwórstwo od wieków jest przekazywane kolejnym pokoleniom. Sprawdzone receptury i metody, dają gwarancję dobrej jakości. Wybierając się w ten malowniczy rejon, warto zorientować się gdzie kupić swojskie wędliny. Wybór jest naprawdę spory: od kiełbasy, przez szynki, wędzonki czy kaszanki. Wyróżniają się niepowtarzalnym smakiem, zapachem a przyrządzone są z naturalnych składników.

Wyroby regionalne z Podlasia dostępne są w wielu stacjonarnych sklepach. Naturalne i codziennie świeże wyroby zapewniają najlepszą jakość. Nawet po powrocie z urlopu możemy cieszyć się ich smakiem, ponieważ takie domowe wędliny zakupić można również w sklepie online.